یکشنبه 24 تیر 1403 | ساعت 21:08

بهترین روش برای شستشو لباس کودکان

1403/02/11 (0)
اشتراک گذاری در شبکه های

 

استفاده از شوینده در شستشو لباس کودک

 

گاهی استفاده از شوینده ها باعث تحریک، خارش یا سوزش پوست بدن می شود، بنابراین انتخاب شوینده ای مناسب که مانع بروز چنین اتفاقاتی شود، اهمیت زیادی دارد اما وقتی پای کودکان و نوزادان به میان می آید، اهمیت موضوع دو چندان می شود  زیرا نوزادان با توجه به پوست بسیار لطیفی که دارند بیشتر در معرض بروزحساسیت پوستی هستند. 

 

  نکات شستشو لباس نوزاد

 

به خاطر داشته باشید که همواره لباس های نوزاد را جدا از لباس های خودتان بشویید. نوزادان پوست نازک و حساسی دارند و با شستن لباس ها، مواد حساسیت زای موجود در بافت لباس، از آن خارج می شود. جوراب ها و سایر البسه کوچک را حین شست وشو و خشک کردن داخل یک کیسه توری قرار دهید. پیش از اولین مرتبه شست و شوی هر لباس، به برچسب هشداری که روی آن به کار رفته، دقت کنید. این برچسب ها اطلاعات دقیقی را درباره نحوه شست و شو و نگهداری لباس در اختیارشما قرار میدهد.

 

 

بکارگیری روش صحیح در شستشوی لباس نقش بسیاری در نگهداری و مراقبت از لباس بدن کودک دارد.

 

نکات مهم برای تمیز کردن لکه از روی لباس

 

 جهت تمیز کردن لکه لباس نوزادان در ابتدا آنها را با آب سرد شستشو کنید.
 لکه هایی همچون شیر با آب به راحتی تمیز می شوند.
 لکه هایی هم که برای مدتی روی لباس بوده اند نیز با خیسانده شدن در آب تا حد زیادی از بین میروند.
 برای حذف اثر لکه از لباس نوزاد میتوانید از یک فرچه نرم و کمی صابون استفاده کنید.
 به آرامی از فرچه استفاده کنید تا بافت پارچه آسیب نبیند.
 در صورتی که لکه هنوز باقی بود از شویند قوی تری استفاده کنید.
 اما نه برای لباس هایی که به طور مستقیم با پوست کودک در تماس اند ، مانند لباس های زیر.

 

دمای مناسب برای شستشو لباس کودک و نوزاد 

 

برای شستشو لباس نوزاد از آب با درجه دما30  یا 40 درجه سانتی گراد استفاده کنید و اگر از یک ماده شوینده برای تمامی لباس ها استفاده می کنید می توانید در یک مرحله تمامی لباس ها را باهم بشویید.
و در نهایت اینکه برای شستشو لباس حتما برچسب روی لباس را بخوانید تا متوجه شوید روش شستشو و نگهداری هر لباس به چه صورت است دسته بندی لباس ها یکی از مهمترین اقدامات در شستن لباس است. بیشتر لباس ها دستور العمل شستن مشابهی دارند، آن ها را با هم بشویید؛ و لباس هایی را که شیوه شستشوی خاص دارند کنار بگذارید و بعداً جداگانه بشویید. به دمای آب توصیه شده توجه ویژه داشته باشید. در صورت مشاهده نشانه هایی مانند جوش ، خشکی و پوسته پوسته شدن یا برآمدگی های قرمز روی پوست نوزاد، به پزشک مراجعه کنید.

 

نحوه شستشو لباس نوزاد با دست

 

همیشه به یاد داشته باشید برای شستن لباس ها با دست, ابتدا  صابون  یا  پودر لباسشویی  خود را به آب اضافه کنید و حسابی آن را به هم بزنید تا در آب حل شود . سپس لباس خود را در ظرف حاوی این محلول قرار دهید. این کار باعث می شود تا ماده شوینده ی شما به صورت موثرتری عمل کند و همین طور از باقی ماندن ذرات پودر یا صابون بر روی لباس شما نیز جلوگیری شود.

 

 

  نحوه شستشو لباس نوزاد با ماشین لباسشویی

 

دقت کنید روی لباساتون نوشته شده با چه درجه ای باید شسته بشه هر لباسی احتمالا یه همچین چیزی توش نوشته شده. یکی دو بار نگاه کنید حفظ میشید و لازم نیست هر دفعه دوباره نگاهش کنید.
اگر نوشته نشده بود باید بدونید لباسایی که از جنس مواد هستن نباید با حرارت بیشتر از 40 درجه شسته بشه، که حوله هم جزء این دسته هستش.
برای شستن لباس های نخی و ملافه ها میشه با دمای بالا شسته بشن که برای شخصی بعد از چندین سال خونه داری هنوز شستن با دمای 60 هم لازم نشده چه برسه به 90 !
برای شستن لباس های مشکی باید با مایع مشکی شور و حتما با دمای سرد شسته بشن.
شستن لباس هایی با جنسای لطیف نباید با دور تند ماشین لباسشویی آبگیری بشن باید خیس تر در آورده و روی بند رخت خشک بشن. و یا گاهی روی بند رخت به صورت صاف پهن کنین مخصوصا لباس های کشی یا بافتنی.

 

 

فرم دیدگاه کاربران
  • نام و نام خانوادگی
  • توضیحات:
  • کدامنیتی:
درحال ثبت اطلاعات....