یکشنبه 24 تیر 1403 | ساعت 21:08

نکات مهم آماده سازی پوست قبل از آرایش

1403/04/02 (0)
اشتراک گذاری در شبکه های

 

نحوه اماده کردن پوست قبل از ارایش

 

در صنعت آرایش، آماده سازی پوست قبل از آرایش یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی آرایش دارد.

بنابراین، آماده کردن پوست قبل از آرایش کارهای بسیار مهمی است که در نتیجه نهایی آرایش تاثیر بسیار زیادی میگذارد.

 

در مرحله اول پوست خود را از هرگونه آلودگی پاک کنید؛ چرا که یک پوست پاک و پاکیزه به راحتی می‌تواند هر ماده ای را بر روی خود به راحتی جذب کند پس بهتر است از انواع ژل های شستشو و یا فوم شستشو برای پاکسازی صورت خود استفاده کنید البته برخی از افراد از شیر پاک کن استفاده می‌کنند. اما شیر پاک کن برای پاک کردن آرایش است و شما اگر بتوانید از مواردی که گفته شد استفاده کنید، پاکسازی پوست خود را اصولی تر انجام داده اید.

 

برای شستشوی صورت از آب ولرم استفاده کنید

 

طبق تحقیقات انجام شده، استفاده از آب داغ منافذ پوست را تشدید می‌کند. آب داغ می‌تواند مویرگ‌ها را منفجر کرده و درنتیجه پوست شما قرمز خواهد شد. هم‌چنین تعادل چربی طبیعی پوست شما را از بین برده و آن را خشک ‌کند. این خشکی باعث آغاز چرخه بی پایانی خواهد بود که در آن پوست برای جبران خشکی خود شروع به تولید چربی بیشتری می‌کند. در نتیجه جوش‌های پوستی به وجود می‌آیند. استفاده از آب سرد هم موجب تاثیرات ناخوشایندی روی پوست شما می‌شود. بنابراین آب ولرم بهترین گزینه برای شستشوی صورت است. بهتر است از آب آشامیدنی استفاده کنید چون این امر به حفظ Ph پوست نرمال کمک می‌کند.

 

محصولات مناسب برای شستشوی صور‌ت انتخاب کنید

 

قبل از شستشو صورت، باید نوع پوست خود را تشخیص دهید. اگر پوست چربی دارید، بهتر است از مواد شستشوی صورت با خواص دارویی استفاده کنید. اگر پوست خشک دارید، صابون شستشویی را انتخاب کنید که حاوی مقداری مرطوب‌کننده باشد. اگر پوست‌تان معمولی است، از محصولات طبیعی شستشوی صورت استفاده کنید.

امروزه تمیزکننده‌های متفاوتی وجود دارد. تمیزکننده‌های جامد که ممکن است یا صابون باشند یا از نوع پاک کننده‌های ترکیبی که در انواع مختلف پوست (خشک، چرب، معمولی) به کار برده می‌شوند و حاوی داروهایی مثل مواد ضدباکتری هستند. تمیزکننده‌های مایع ممکن است یا بر پایه صابون و پاک کننده‌هایی باشند که مثل صابون عمل می‌کنند یا فرآورده‌هایی باشند که حاوی ترکیبات صابون یا کرم هستند. تمیزکننده‌های مایع هم می‌توانند حاوی مواد ضدباکتری یا ساینده باشند. کرم پاک کننده ممکن است به شکل کرم یا لوسیون ساخته شده باشد.

 

معمولا آب و صابون (جامد یا مایع) به طور رضایت بخشی پوست را تمیز می‌کند. زیرا آب و صابون به خوبی اکثر مواد از جمله چرک، عرق و عناصر دیگر را از پوست می‌برد. اما انواع مختلف پوست ممکن است به انواع مختلف صابون نیاز داشته باشند. رنگ و روغن‌های آرایشی واتروپروف با کرم، لوسیون یا مایع پاک کننده به راحتی از بین می‌روند چون در چربی، بهتر از آب حل می‌شوند.

عموما موثرترین روش تمیز کردن پوست صورت عبارت است از نخست به کار بردن کرم یا لوسیون پاک‌کننده برای از بین بردن رنگ و روغن آرایشی و سپس شست وشوی ملایم صورت با آب و صابون برای از بین بردن پسمانده های روغنی کرم یا لوسیون و مواد محلول در آب.

 

بیش از اندازه صورت‌تان را نشویید

 

شستن صورت بیش از اندازه، می‌تواند آسیب‌های قابل توجهی به پوست شما وارد کند. شستشوی بیش از حد رطوبت پوست را گرفته و صورت را خشک می‌کند. کافی است صورت‌تان را دو بار در روز بشویید. برای پوست های چرب، استفاده از مواد شستشو، یکبار در روز کافی است.

 

ابتدا آرایش خود را پاک کنید

 

یکی از نکات بسیار مهم، پاک کردن آرایش قبل از شستشو است. بنابراین از مواد پاک‌کننده یا دستمال مرطوب استفاده کنید و آرایش خود را پاک کنید. سپس پوست‌تان را با آب شستشو دهید.

 

لایه‌برداری را فراموش نکنید

 

صورت‌تان را یک بار در هفته لایه‌برداری کنید و عمیقا شستشو دهید. این کار تمام آلودگی‌هایی را که به خورد پوست صورت‌تان رفته را پاک می‌کند. برای پوست های چرب، از سالیسیلیک اسید برای کاهش جوش و آکنه استفاده کنید.

 

یک برس پاک‌کننده صورت برای خود داشته باشید

 

یک برس پاک‌کننده صورت برای خود داشته باشید و روزانه از آن استفاده کنید. این کار کمک می‌کند تا تمام ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها را از پوست خود حذف کرده و بافت پوست‌تان را حفظ کند. مخصوصا پوست‌های  خشک که نیاز به مراقبت بیشتری دارند چون رطوبت را به آسانی از بین می‌برند، یک قلم مو می‌تواند کمک‌رسان خوبی برای افراد دارای پوست چرب باشد.

 

 

شستشوی صورت را به عادات روزانه خود اضافه کنید

 

با توجه به آلودگی‌ها، پوست صورت‌تان نیاز به دو بار شستشو در طول روز دارد.

 

بدون شک اهمیت آماده سازی پوست قبل از آرایش به این جهت است، که شما بتوانید آرایش یکدست و مهم تر از همه منسجم تری را مشاهده کنید به این صورت توصیه ما به شما این است که به زیرسازی آرایش خود توجه کنید و از پاکسازی های قوی استفاده نمایید و مهم تر از همه نواقص صورت خود را به صورت اصولی بپوشانید.

به این صورت که شما در این شرایط خواهید توانست آرایش زیبا و کاملا فیکسی را برروی پوست صورت خود مشاهده کنید و لازم نیست از وسایل آرایشی گران استفاده کنید. بلکه از زیرسازی اصولی پیروی کنید تا بهترین آرایش را مشاهده کنید.همیشه زیرسازی مهمترین قسمت یک آرایش اصولی می باشد.

فرم دیدگاه کاربران
  • نام و نام خانوادگی
  • توضیحات:
  • کدامنیتی:
درحال ثبت اطلاعات....